مقالات

سجاده فرش حرم امام رضا

سجاده فرش حرم امام رضا

سجاده فرش حرم امام رضا

از آنجایی که در حرم نماز جماعت هم برگزار می شود، برای آن می توان از سجاده فرش کاشان هم استفاده کرد. به منظور سهولت در ادامه این فرش ها را سجاده فرش حرم امام رضا ع می نامیم.

 

سجاده فرش محرابی

بیشتر اماکن مقدس مثل مساجد و نمازخانه ها و حرم ها از سجاده فرش محرابی استفاده می کنند. این فرش ها همچون سجاده های نماز محراب محراب هستند. هر محراب محل قرار گرفتن یک نمازگزار است. مشخص کردن محل ایستادن نمازگزاران باعث افزایش نظم خواهد شد.

استفاده از سجاده فرش حرم امام رضا به جای استفاده از فرش های معمولی چندین مزیت دارد. مزیت اول همان افزایش نظم است. مزیت دوم آن است که پهن کردن سجاده فرش ها راحت تر از فرش است. زیرا فرش سجاده ای به صورت رولی باز و بسته می شود.

سجاده فرش حرم امام رضا

سجاده فرش تشریفاتی

طرح سجاده فرش تشریفاتی برگرفته از فرش های افشان است. برخی می گویند از آنجایی که در حرم فعالیت های دیگری غیر از نماز خواندن نیز برگزار می شود، بهتر است که از فرش های تشریفاتی استفاده کنیم.

 

قیمت فرش حرم امام رضا

در صورتی که قصد خرید سجاده فرش را داشته باشید، قیمت فرش سجاده ای برای شما مهم است. به این ترتیب شما نیاز دارید که بدانید قیمت سجاده متری چقدر است؟

قیمت هر متر فرش سجاده ای به شانه، تراکم، جنس نخ، و وزن آن بستگی دارد. شانه، تراکم و وزن فرش سجاده ای همگی اثر مستقیمی روی قیمت آن دارند. در رابطه با جنس نخ باید بگوییم که هر چقدر جنس نخ فرش بهتر شود، قیمت فرش کاشان زیادتر می شود.

 

سجاده فرش حرم امام رضا

سجاده فرش حرم امام رضا

بهترین جنس برای فرش حرم
رفت و آمد زیادی روی فرش های حرم صورت می گیرد. به همین دلیل جنس نخ این سجاده ها بسیار مهم است. بهترین نخی که برای بافت فرش سجاده ای کاشان وجود دارد، نخ اکریلیک هیت ست شده است.

مسئله دیگر که در مورد فرش حرم باید رعایت شود، جنس نخ پود فرش است. بهتر است که نخ پود فرش از جنس جوت باشد. تقریباً تمامی فرش سجاده ها با جوت بافته می شوند. از این رو بهتر است که فرش حرم هم از همین جنس باشد.

 

خرید اینترنتی فرش حرم امام رضا

در صورتی که قصد دارید برای حرم امام رضا ع فرش تهیه کنید، به دو صورت می توانید خرید اینترنتی فرش حرم امام رضا را انجام دهید. شیوه اول خرید حضوری از کارخانه فرش کاشان و دومی استفاده از فروش اینترنتی فرش سجاده ای است. خرید آنلاین باعث می شود که هزینه کمتری را متحمل شوید.

شاید یکی از چالش های شما برای خرید آنلاین فرش، ندیدن محصول باشد. برای رفع این چالش تکه های بافته شده فرش سجاده ای را برای شما ارسال می کنیم. در این صورت می توانید هنگام تهیه فرش به صورت دسته جمعی تصمیم گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *